Telarm


+48 661 661 011
info@telarm.com.pl

Systemy wideodomofonowe

Wideodomofon, wideofon - Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Inowrocław, Grudziądz

Systemy wideodomofonowe umożliwiają komunikacją wizualną i słowną pomiędzy dwoma podmiotami. To wideofon przekazuje komunikat wizualny, dzięki umieszczonej w nim kamerze. Urządzenie umożliwia komunikację pomiędzy podmiotem wewnątrz obiektu z podmiotem znajdującym się na zewnątrz budynku bądź terenu. Umieszczony jest zazwyczaj w pobliżu bram czy drzwi wejściowych.

Dzięki wideodomofonom możliwe jest znaczne poprawienie bezpieczeństwa, usprawnienie komunikacji między osobami znajdującymi się na zewnątrz i wewnątrz chronionych obiektów, a także zapewnienie komfortu i wygody podczas obsługi interesantów. Dzięki licznym zaletom systemów wideodomofonowych cieszą się one coraz większym zainteresowaniem w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Inowrocławiu, Świeciu, Nakle, Żninie, Chojnicach, i w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Czym są wideodomofony, wideofony?

Widedomofony składają się z monitora oraz bramofonu (kasety zewnętrznej), która posiada wbudowaną kamerę z mikrofonem umożliwiającą dwustronną komunikację między osobą dzwoniącą i odbierającą połączenie wideo. Wizjery XXI wieku umożliwiają jednostronną komunikację wizyjną – osoba dzwoniąca nie widzi osoby odbierającej połączenie.

Wideodomofon przewodowy i bezprzewodowy

Przewodowe domofony: wielożyłowe i rozbudowane o kamery CCTV

Wśród najpopularniejszych systemów wideodmofonowych w Polsce wykorzystuje się domofony z kamerą analogową w systemie CCTV, wideodomofony przewodowe i bezprzewodowe oparte na protokole IP lub wykorzystujące do działania fale radiowe.

Wideofon, z języka angielskiego videophone można rozbudować o analogowe kamery CCTV, dzięki czemu system kontroli dostępu i dozoru może dokładniej weryfikować tożsamość interesantów. Niestety tego typu rozwiązanie nie spełni podstawowej funkcji systemów domofonów wizyjnych, jakim jest monitoring wizyjny aktywowany wyłącznie podczas rozpoczęcia połączenia przez interesanta.

Przewodowe wideodomofony w mieście nad Brdą wykonywane są głównie w formie domofonów wielożyłowych. Wielożyłowe systemy dozoru wizyjnego wyposażane są w głośnomówiące monitory z matrycami LCD TFT, a także w kasety zewnętrzne z kamerami szerokokątnymi. Tego typu przewodowych elementów kontroli wizyjnej nie można rozbudować o dodatkowe kamery CCTV.

Przewodowe systemy wizyjne dzieli się na wideodomofony czterożyłowe i dwużyłowe. Rozwiązania czterożyłowe umożliwiają połączenie jedno- i dwulokatorskie i pozwalają na zastosowanie do czterech monitorów i do czterech kaset zewnętrznych.

Dwużyłowe wideofony są systemami umożliwiającymi montaż do 4 stacji zewnętrznych. Tego typu systemy zapewniają o wiele szerszą funkcjonalność, a także cechują się prostszą instalacją oraz świetną jakością obrazu i dźwięku.

Bezprzewodowy wideodomofon: konstrukcje radiowe i IP

Wideodomofony bezprzewodowe w osadzie Krzyżackiej, Bydgoskiej Wenecji i całym woj. kujawsko-pomorskim to obecnie jedne z najchętniej wybieranych systemów kontroli dostępu. Oferują one wysoki komfort eksploatacji, elastycznie dopasowują się do chronionej przestrzeni i zapewniają łatwiejszy montaż.

Domofon niewymagający kabli może być wykonywany w technologii radiowej i komunikować się w częstotliwości 2,4 ~ 2,4835 GHz lub wykorzystywać do działania protokół internetowy IP – wówczas mamy do czynienia z domofonami IP. Bezprzewodowe wideodomofony cyfrowe odznaczają się o wiele większymi możliwościami, szerszą funkcjonalnością, a także możliwością obsługi wielu użytkowników jednocześnie bez zbędnej rozbudowy sieci kontroli dostępu.

Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzą się w dużych instalacjach na zamkniętych osiedlach. Co więcej, bezprzewodowe wideodomofony IP nie wymagają posiadania monitora, a połączenia mogą być odbierane z poziomu aplikacji mobilnej na smartfonach, tabletach lub na komputerach PC.

Montaż domofonów – Bydgoszcz, Toruń i obszar woj. kujawsko-pomorskiego

Zapraszamy Państwa do skorzystania z usług Naszej firmy. Nasi specjaliści kompleksowo realizują montaż instalacji wideodomofonów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, i nie tylko, w tym między innymi w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Świeciu, Nakle, Żninie, Chojnicach. Trudnimy się wykonawstwem usług budowlanych i technicznych dla dużych klientów, przedsiębiorstw oraz deweloperów. Mamy bogate doświadczenie w świadczeniu usług montażu instalacji niskoprądowych w biurowcach i na osiedlach mieszkaniowych, a także w obiektach użyteczności publicznej, w halach przemysłowych oraz zakładach pracy.

Zachęcamy do składania zapytań oraz do kontaktu z naszymi pracownikami. Służymy fachową radą, wsparciem merytorycznym oraz pomocą na każdym etapie współpracy.