Telarm


+48 661 661 011
info@telarm.com.pl

Systemy przyzywowe

Systemy przywoławcze

Systemy przyzywowe czy też przywoławcze, jak sama nazwa wskazuje, służą do przywoływania osób oraz organizacji trzecich w sposób szybki, błyskawiczny, skuteczny, jasny poprzez sygnał dźwiękowy zainstalowany u odbiorcy, czy także w formie wizualnej jako np. zmiana koloru lapki sygnałowej. Głownie służy do przywoływanie pomocy bądź udzielenia opieki przez osoby niej wymagającej.

Instalacja przyzywowa

Instalacji przyzywowa składa się z okablowania drogi przekazu impulsu z punktu A do punktu B poprzez tradycyjną metodą jaką jest kabel, przewód elektryczny bądź też nowoczesną poprzez bezprzewodowy sygnał. Właściwy projekt i rozmieszczenie jednostek impulsowych powoduję płynne i bezbłędne funkcjonowanie instalacji przez cały okres trwania pracy budynku w niej zaopatrzonego. Instalacja woła za pomocą przycisku umieszczone w rejonie dogodnym i bliskim osoby, która z niej skorzysta. Instalacja składa się z włącznika/wyłącznika, instalacji głównej sterującej systemem.

Instytucje zaopatrzone w system przywołania

Systemy przyzywowe wykorzystywane są w wielu instytucjach prywatnych jak i publicznych takich jak: służba zdrowia czyli szpitale prywatne i publiczne, domy opieki zdrowotnej, placki medyczne, kliniki, sanatoria oraz fabryki, hale, hotele, zakłady karne oraz wiele innych jednostkach i pomieszczeniach przystosowanych dla między innymi osób niepełnosprawnych, np. toalety. Popularność systemu rozszerza się także w działalności gastronomicznej, gdzie klient może zawołać kelnera, czy też w odwrotnej formie dostać informację zwrotną, że już jego danie jest gotowe.

Plusy sygnalizacji alarmowo-przyzywowej:

  • usprawnia system komunikacji,
  • prosta w obsłudze,
  • pozwala na natychmiastowe działanie i reakcję,
  • stosunkowo niski koszt instalacji,
  • kompatybilny do obecnego systemu w obiekcie.

Nowoczesne systemy przywołania pełnią dodatkowe różnorakie funkcje, takie jak, zarządzanie światłem, zdalnym sterowanie telewizją, odbiorem radia, przekazywaniem połączeń telefonicznych oraz komunikacją głosową.